הגורמים לדילול ולנשירת שיער

דילול שיער או נשירת שיער קשור לרוב בגורם הגנטי. אולם, קיימות גם סיבות רפואיות שונות הגורמות לנשירה ודילול השיער. הנפוצה בהן הוא הטיפול הכימותרפי להתמודדות מול מחלת הסרטן. בנוסף, מצבי לחץ, בעיות בתפקוד בלוטת התריס, לידות, תזונה לא נכונה, טיפול תרופתי ועוד – אף הם גורמים לנשירה ודילול השיער אשר מביאות נשים רבות לחפש פאות רפואיות כפתרון לנשירה..

טיפול כימותרפי

תופעות הלוואי הנפוצה והמוכרת של הטיפול הכימותרפי היא נשירת השיער. אובדן השיער תלוי באופי הטיפול, והוא מתחיל כשבועיים מתחילת הטיפול הראשון.
לרוב, הפאה הרפואית משמשת את המטופל למשך תקופת הטיפולים בלבד. עם סיום הטיפול הכימותרפי, השיער הטבעי חוזר לצמוח.

המלצת הצוות הרפואי היא לספר את השיער עם תחילת נשירתו בכדי להימנע מלחוות את אובדנו. בכדי לקבל התאמה מירבית של הפאה לשיער הטבעי, וכן להתאמה מקסימלית של פאה למבנה הפנים והראש יש להגיע לפגישת ייעוץ והתאמה לפני תחילת הטיפולים ונשירת השיער הטבעי.

מהי פאה רפואית?

הפאה הרפואית עשויה משיער טבעי או סינטטי, וניתן לעצבה בכל אורך, צבע, סגנון וכו'. מטרת הפאה הרפואית היא להידמות לשיער הטבעי שהיה למטופל קודם מחלת הסרטן, ובכך לגרום לו להרגיש טוב יותר ולהשפיע על איכות החיים שלך.
ב"סלון הפאה" קיים מבחר גדול ומגוון של פאות רפואיות משיער סינטטי או טבעי, באורכים, בעיצובים ובצבעים שונים. ממומלץ להגיע לחנות, להתרשם ולמדוד פאות עד להתאמת הפאה המושלמת עבורך!

עלות הפאה הרפואית

מחיר הפאות נע בין 900 ל- 8,000 ₪ . המחיר תלוי בגורמים רבים, והעיקרי בהם הוא סוג השיער ממנו עשויה הפאה – טבעי או סינטטי. מאחר ולבישת הפאה הרפואית נעשית לזמן קצוב (עד גמר הטיפול הכימותרפי), ניתן לרכוש פאה במחיר סביר משיער סינטטי. הטכנולוגיה כיום מאפשרת לייצר פאות איכותיות משיער סינטטי במראה טבעי.
לפאה הרפואית חלק חשוב ובלתי נפרד בתהליך הריפוי של חולי סרטן ולכן ניתן לקבל עבורה החזרים בגובה של עד 90% מקופת החולים בהצגת חשבונית. בנוסף, עמותת "זכרון מנחם" מעניקה החזר כספי עבור רכישת פאה רפואית לילדים חולי סרטן עד גיל 18 (בנוסף להחזר הכספי מקופת החולים ועד ל- 3,000 ₪).